هزینه تعمیر پرینتر

هزینه (تعرفه) تعمیرات پرینتر

عوامل زیادی در تخمین و برآورد قیمت و تعرفه تعمیرات پرینتر موثر هستند، برند و مدل و نوع آن بسیار مهم است و بسته به اینکه پرینتر شما لیزری باشد یا جوهرافشان، سوزنی باشد یا حرارتی علاوه بر آن بسته به اینکه رنگی باشد یا فقط سیاه‌ و سفید چاپ می کند و یا با توجه به اینکه پرینتر تک کاره است، یک دستگاه سه کاره یا چندکاره  قیمتی که باید برای تعمیر آن پرداخت کنید، متفاوت خواهد بود. همچنین قدیمی یا جدید بودن پرینتر نیز یکی از عوامل مهم در قیمت تعمیرات پرینتر است، به این دلیل که آیا در صورت خرابی یک قطعه، به‌راحتی می‌توان قطعه یدکی برای آن پیدا کرد یا خیر .

مشاوره رایگان خرید محصولات اداریز کالا

شرکت اداریز کالا در راستای شفاف سازی و احترام به حقوق مشتریان اقدام به انتشار تعرفه تعمیرات پرینتر کرده است ، شما میتوانید قبل از درخواست سرویس و تعمیر دستگاه خودتان این صفحه را مطالعه کنید. امیدواریم با رعایت کردن قوانین مشتری مداری جایگاه خود را در عرصه خدمات پرینتر و ماشین های اداری حفظ نماییم.

نکات مهم:

 • کلیه خدمات انجام شده در شرکت اداریز کالا در واتساپ با مشتری در میان گذاشته می شود و از مشکلات دستگاه برای ایشان فیلم فرستاده می شود و سپس در صورت درخواست مشتری اقدام به تعمیر می کنیم.
 • هزینه پیک ارسال پرینتر به شرکت رایگان است و شما فقط هزینه بازگشت دستگاه را پرداخت می کنید.
 • هزینه تعویض قطعه با توجه به قیمت روز قطعات پرینتر متغیر است و این مورد نیز با درخواست مشتری صورت می پذیرد.
 • هزینه اجرت خدمات سرویس و تعمیرات پرینتر ( تعرفه خدمات پرینتر) به شرح زیر می باشد…
فهرست مطالب

هزینه تعمیر پرینتر لیزری

به‌صورت کلی هزینه سرویس پرینترهای لیزری سیاه و سفید از 250 هزار تا 400 هزار تومان صورت می پذیرد و همچنین هزینه تعمیر پرینترهای لیزری رنگی از 400 هزار تومان تا 650 هزار تومان تخمین زده می‌شود. در سرویس جنرال پرینتر کلیه قعات پرینتر مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا متخصص شرکت ما اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات می کند. در کل اصل خدمات پرینتر شامل سرویس قطعات معیوب و حدالمکان تعمیر قطعه معیوب می‌باشد تا هزینه تعمیر به مراتب پایین آمده و پرینتر با قطعه اصلی خود، کار چاپ را انجام دهد. در صورتیکه قطعه معیوب قابل تعمیر و یا عمر بازیابی مجدد نباشد * قطعه فابریک اورجینال * جایگزین می شود.

قیمت اجرت سرویس قطعات پرینتر لیزری در شرکت اداریز کالا

 • اجرت تعویض بردهای فرمتر ، برد پاور، های ولتاژ و … از 180 هزار تومان تا 220 هزار تومان
 • اجرت تعویض فیلم فیوزینگ و پرس پرینتر از 300 تا 400 هزار تومان
 • اجرت تعمیر لیزر اسکنر پرینتر های لیزری از 180 تومان تا 450 هزار تومان
 • اجرت تعویض پد و پیکاپ کاغذ کش پرینتر از 250 هزار تومان تا 350 هزار تومان 
 • اجرت تعمیر فیدر و یونیت اسکنر از 300 هزار تومان تا 450 هزار تومان
 • لیست قیمت شارژ کارتریج پرینتر را میتوانید در صفحه ≪ هزینه شارژ کارتریج لیزری ≫ مشاهده کنید.
تعمیر قطعات پرینتر اچ پی 2035 و 2055
تعرفه سرویس و تعویض قطعات پرینتر لیزری - سال 1402

چه قطعاتی در پرینتر های لیزری معمولا خراب می شوند؟

معمولا بیشترین قطعاتی که در انواع پرینتر های لیزری دچار مشکل می شوند قطعات مصرفی دستگاه هستند مانند: قطعات کاغذ کش(پد و پیکاپ)، فیلم فیوزینگ، قطعات کارتریج اعم از (درام، مگنت، فوم رولر و …) هستند. بعد از مواد فوق قطعاتی همچون پرس فیوزینگ، چینی هیتر، اهرم های هدایت کاغذ، برد فرمتر یا مین برد، برد پاور، برد High Voltage، برد فکس، کابل های فلت، لیزر اسکنر، کاست کاغذ کش ممکن است دچار خرابی  شوند.

در پرینتر های لیزری رنگی هم بیشترین مشکلاتی که برای مشتریان اداریز کالا پیش آمده قسمت ترنسفر است. همچنین شارژ کارتریج لیزری رنگی نامناسب برخی از همکاران باعث تونر ریزی در دستگاه می شود که در طولانی مدت سبب از کار افتادن دستگاه به دلیل نفوذ تونر در قسمت های بردی پرینتر است. شارژ کارتریج های لیزری رنگی بسیار حساس است و باید توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود تا سلامت و کیفیت چاپ دستگاه دچار مشکل نشود.

هزینه تعمیر پرینتر جوهر افشان

به‌صورت کلی هزینه سرویس پرینترهای جوهرافشان هم از 350هزار تومان تا 550 هزار تومان هزینه خواهد داشت. بر خلاف پرینتر های لیزری سرویس و تعمیر پرینتر های جوهرافشان نیازمند دقت و توانایی بالایی است. هد پرینتر  در پرینتر های جوهرافشان از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و اگر هد خراب نشود، نسوزد و یا خشک نشود دستگاه شما ارزش تعمیر دارد، در غیر این صورت اگر هد دستگاه به مشکل بخورد عملا پرینتر شما دیگر کارایی قبلی را نخواهد داشت و عملا باید به فکر خرید دستگاه دیگری باشید. پرینتر های جوهرافشان برند های معروف مانند (اپسون و کانن یا حتی اچ پی) نیازمند سرویس های دوره ای هستند تا به مشکل بر نخورند. معمولا مشتریان ثابتی که ما داریم هر 6 ماه یکبار برای جلوگیری از خرابی هد دستگاه یک سرویس جنرال بای دستگاه هایشان انجام می دهیم. نگهداری پرینتر های جوهرافشان کار راحتی نیست!

قیمت اجرت سرویس قطعات پرینتر جوهر افشان در شرکت اداریز کالا

 • اجرت سرویس و تعمیر تخصصی هد از 380 هزار تومان تا 550 هزار تومان
 • اجرت تعمیر کاغذ کش پرینتر، مسیر ورودی و خروجی کاغذ و تعویض پد و پیکاپ از 450 هزار تومان تا 800 هزار تومان
 • اجرت سرویس و تعمیر موتور کریج از 250 هزار تومان تا 350 هزار تومان
 • اجرت سرویس و تعویض نوار اینکودر دیسک و نوار اینکودر خطی از 450 هزار تومان تا 580 هزار تومان
 • اجرت تعمیر برد پاور و برد فرمتر از 350 هزار تومان تا 700 هزار تومان
 • اجرت سرویس و تعویض استیشن کلینر (جایگاه پارک کریج و هد) از 300 هزار تومان تا 500 هزار تومان
 • اجرت تعویض تسمه کریج پرینتر از 500 هزار تومان تا 650 هزار تومان
تعمیر پرینتر اپسون در محل
تعرفه سرویس و تعویض قطعات پرینتر جوهر افشان - سال 1402

تعمير و هزینه پرينتر جوهر افشان به چه عواملی بستگی دارد؟

زمان تعمير پرينتر های جوهرافشان  به نوع خرابي بستگي دارد. با اين حال اگر براي تعمير پرينتر در تهران به صورت حضور در محل استفاده كنيد، بين دو تا چهار ساعت زمان می برد. اگر پرينتر را به فروشگاه بياوريد، بعد از بررسي پرينتر و مشخص شدن خرابي، كارشناس مدت زمان لازم براي تعمير پرينتر را اعلام مي‌كند. در صورتي كه هزينه از ميزان مشخصي پايين‌تر باشد، بدون اعلام هزينه تعمير انجام مي‌شود. اما اگر هزينه بالا باشد، قبل از انجام تعمير كارشناس با مشتري تماس مي‌گيرد و در صورت رضايت، تعمير انجام خواهد شد. تمامی مراحل تعمیرات پرینتر در واتساپ با مشتریان در جریان گذاشته می شود و مشتریان را از وضعیت دستگاه مطلع می سازیم.

طریقه صحیح نگهداری پرینتر های جوهر افشان

 • استفاده از جوهر مناسب: از اصلی ترین دلایل سلامت و افزایش عمر مفید هد استفاده از جوهر مرغوب و با کیفیت است. همچنین جوهر پرینتر نقش بسزایی در کیفیت و شفافیت چاپ دارد. شما عزیزان می توانید جوهر مرغوب و با کیفیت را از مجموعه ما با قیمت مناسب خریداری کنید تا سلامت دستگاه خود را تضمین کنید و نگرانی در رابطه با هد دستگاهتان نداشته باشید.
 • استفاده مداوم از پرینتر: افرادی که از کاربران پرینتر های جوهرافشان هستند باید حداقل هر 12 روز یکبار یک چاپ را با دستگاه خود بگیرند تا هد دستگاه خشک نشود و هد دستگاه فعالیت داشته باشد. فقط این نکته را بدانید که هد دستگاه مانند قلب انسان است و نیازمند نگه داری های ویژه  ای است.

هزینه تعمیر پرینتر حرارتی

تعمیر پرینتر حرارتی برای صاحبان مشاغلی که از این نوع پرینترها برای چاپ لیبل و رسید استفاده می کنند، بسیار مهم است. معمولا فیش پرینتر ها و همچنین پرینتر لیبل زن از پرینتر های حرارتی به شمار می روند که امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده اند. هزینه سرویس و تعمیر دستگاه‌های پرینتر حرارتی مبلغ بین 80 هزار تومان تا 200 هزار تومان در نوسان است. معمولا بیشترین مشکلاتی که ممکن است برای پرینتر های حرارتی رخ بدهد خرابی غلتک پلاتین یا فشار است. غلتک فشار قطعه ای است که برچسب ها را  بر روی بخش چاپ فشار می دهد تا ارتباط آن با رول جوهری برقرار شود.

مهمترین قطعه ای که در پرینتر های حرارتی وجود دارد هد چاپ است که هسته اصلی روند پرینت شما را در این پرینترها انجام می دهد و گرانترین قطعه این پرینتر ها به شمار می رود. استفاده از برچسب ها و یا رول جوهری متفرقه می تواند باعث کاهش عمر این قطعه و آسیب به آن شود. این نکته را بدانید مه همیشه باید سعی کنید برای انواع پرینتر ها اعم از (لیزری، جوهر افشان و حرارتی) از مواد مصرفی مرغوب و با کیفیت اعم از کاغذ، جوهر، تونر، لیبل و رول جوهری مناسب استفاده کنید. 

قیمت اجرت سرویس قطعات پرینتر حرارتی در شرکت اداریز کالا

 • اجرت تعمیر و سرویس تخصصی هد چاپ پرینتر حرارتی از 100 هزار تومان تا 180 هزار تومان
 • اجرت سرویس و تعمیر غلتک پرس پرینتر حرارتی از 70 هزار تومان تا 110 هزار تومان
 • اجرت تعویض و سرویس تسمه های حرکت و چرخ دنده پرینتر حرارتی از 50 هزار تومان تا 150 هزار تومان
 • تعمیر برد و مدار الکترونیکی پرینتر حرارتی از 120 هزار تومان تا 180 هزار تومان
 • اجرت سرویس و تعمیر سنسور ریبون پرینتر حرارتی از 60 هزار تومان تا 100 هزار تومان
 • اجرت سرویس جنرال پرینتر حرارتی از 85 تا 140 هزار تومان
هزینه تعمیر پرینتر حرارتی
تعرفه سرویس و تعویض قطعات پرینتر حرارتی - سال 1401

مشکلات متداول پرینتر حرارتی (لیبل پرینتر)

 • کمرنگ بودن چاپ بارکد: اگر میزان درجه حرارت و فشار میان لیبل و هد حرارتی به میزان کافی نباشد، موجب کمرنگ بودن چاپ بارکد می‌شود. به منظور تنظیم درجه حرارت می‌توانید از روی نرم‌افزار دستگاه، حرارت را تنظیم کنید اما برای متعادل‌سازی فشار میان لیبل و هد از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.
 • ایجاد خطوط مورب روی بارکد: دستگاه لیبل دارای یک هد حرارتی است. این هد که بر روی قطعه‌ای به نام ریبون قرار گرفته، اگر به درستی در جای خود نصب نشده باشد، موجب ایجاد خطوط مورب خواهد شد. پس از بررسی هد، در صورتی که مشکل مرتفع نشد، می‌بایست موضوع را جهت بررسی با یک کارشناس مطرح کنید.
 • ایجاد فضای خالی روی بارکدها: این موضوع معمولاً به علت کثیفی یا استهلاک هد پرینتر ایجاد می‌شود. وجود خرابی در هد پرینتر موجب می‌شود تا حرارت لازم ایجاد نشده و فضای خالی هنگام چاپ روی بارکد ایجاد شود. برای رفع این مشکل می‌بایست به متخصصان مربوطه اطلاع داده تا خدمات سرویس و تعمیر یا تعویض هد را انجام دهند.

سوالات متداول مشتریان در رابطه با تعمیرات پرینتر

مدت زمان تعمیر پرینتر شما به عواملی همچون میزان خرابی و چگونگی رفع مشکل بستگی دارد. ولی به طور کلی تعمیر پرینتر لیزری در اداریز کالا بین 1 تا 6 ساعت زمان می برد و همچنین پرینتر های جوهرافشان به دلیل وجود قطعه حساسی مثل هد پرینتر نیازمند مدت زمان بیشتری است که در صورت مشکل داشتن هد باید حداقل 12 ساعت برای تعمیر پرینتر به ما زمان بدهید. ولی تمام تلاش ما این است که کار شما را در کمترین زمان ممکن و بادقت بالا انجام دهیم.

لازم به ذکر است که متخصصان اداریز کالا تعمیرات پرینتر و یا شارژ کارتریج را در محل نیز انجام می دهند ولی در صورتی که تعمیر پرینتر شما امکان پذیر باشد و مشکل بزرگی برای پرینتر شما به وجود نیامده باشد. در غیر این صورت تعمیر پرینتر شما در شرکت اداریز کالا با تمامی قطعات و لوازم مورد نیاز انجام می شود که ما همواره گفته ایم که تعمیر پرینتر در شرکت بهتر از تعمیر پرینتر در محل مشتری است.

هزینه تعویض قطعات پرینتر به صورت جداگانه و غیر از اجرت تعمیر از مشتریان دریافت میشود. برای تعویض قطعه اول از مشتری سوال میشود که برای دستگاه خود نیاز به قطعات اورجینال دارد یا قطعات غیر اورجینال کافی است، همینطور قیمت قطعات اورجینال و غیر اورجینال به مشتری گفته میشود تا خودشان قطعه مورد نظر را انتخاب کند. سپس بعد از مطلع شدن از تصمیم مشتریان متخصصان اداریز کالا اقدام به تعویض قطعات یا لوازم جانبی پرینتر شما می کنند.

گارانتی تعمیرات پرینتر های جوهرافشان در اداریز کالا از یک ماه تا 3 ماه میباشد ولی دستگاه های لیزری پس از تعمیرات 6 ماه ضمانت می شوند که هنگام تحویل ارایه میگردد. تمامی قطعات و خدماتی که در رابطه با دستگاه انجام می شوند دارای ضمانت نامه کتبی می باشند.

آیا از هزینه خرید برد فرمتر و یا هد پرینتر، خبر دارید؟ تا به حال به مشکلاتی که در اغلب سایت‌های تعمیرات پرینتر، مطرح می‌شوند، دقت کرده‌اید؟ جنرال سرویس پرینتر، ناجی شما قبل از خراب شدن قطعات دستگاه است. توجه کنید که مشکلات کوچک، باعث اختلالات بزرگ می‌شوند. شما با سرویس دوره‌ای پرینتر خود، می‌توانید به سرعت هر گونه اختلال را شناسایی و حتی از آن جلوگیری کنید. در نتیجه در آینده از هزینه‌های بالای خرید قطعات برای چاپگر خود، در امان خواهید بود. پس قبل از اینکه دیر شود، درخواست سرویس پرینتر در محل خود را ثبت کنید. در جنرال سرویس پرینتر تمامی قطعات 1 به 1 چک میشوند تا مشکلی در آینده به وجود نیاد.

اداریز کالا؛ نمایندگی تعمیر پرینتر در تهران

ما در این مطلب سعی کردیم که کاربران انواع پرینتر را با قیمت خدمات دستگاهشان آشنا کنیم و از ریز هزینه تعمیرات پرینتر های لیزری، جوهر افشان، حرارتی و … آشنا کنیم. خرسندیم که به طور صادقانه و با دانش فنی متخصصان خود همواره توانسته ایم یکی از بهترین مراکز تعمیرات پرینتر در ایران باشیم و رضایت مشتری حرف اول را در بین تعمیرکاران شرکت ما می زند. همکاری با شرکت های دولتی بزرگ و همچنین مراکز خصوصی معروف از جمله افتخارات ماست. خوشحالیم که با نزدیک به 15 سال سابقه در زمینه خدمات ماشین های اداری توانسته ایم در خدمت به مشتریان موفق باشیم.

در پایان توصیه می‌کنیم اگر نیاز به خدمات تخصصی در رابطه با چاپگر خود دارید، تعمیر پرینتر و سرویس دوره‌ای آن را به تیم متخصص و مجرب “شرکت اداریز کالا” بسپارید.

برای اینکار کافیست درخواست خدمات پرینتر خود را در وبسایت “اداریز کالا” و یا با تماس با شماره های  88844045-021 02188309336 ثبت کنید. همچنین اگر مشاوره یا سوالی در رابطه با دستگاه خود دارید می توانید در واتساپ به شماره 09382204804 پیام دهید تا کارشناس ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهد.

در کمتر از 30 دقیقه یکی از تکنسین های “اداریز کالا” به شما معرفی و بعد از تائیدتان در سریع ترین زمان ممکن، در محل شما حاضر خواهد بود. مطمئن باشید که از اعتماد به کار و تجربه متخصصان ما پشیمان نخواهید شد و به مشتری دائمی شرکت ما تبدیل خواهید شد. فقط کافیست امتحان کنید.

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن