تعمیرات تخصصی انواع فیش پرینتر و لیبل پرینتر

معرفی کامل فیش پرینتر ها و انواع آن

شرکت اداریز کالا با توجه به دانش کسب شده و تخصص های لازم طی سالیان متمالی در این عرصه، آماده ارائه انواع خدمات در زمینه تعمیر انواع دستگاه های لیبل زن و فیش پرینتر می باشد. در این شرکت تعمیر فیش پرینتر توسط کارشناسان متخصص و با استفاده از بروزترین ابزار های تست و تعمیر و به صورت کاملا حرفه ای انجام می شود. کارشناسان شرکت ما جزء برترین تعمیرکاران در زمینه خدمات تعمیر فیش پرینتر هستند که با صبر و شکیبایی و تخصص کامل ، دستگاه لیبل زن شما مشتریان گرامی را تعمیر می کنند.

🔸تعمیر پرینترهای کوچک رومیزی برای چاپ فیش های کوچک که اغلب در رستوران ها، فست فودها، داروخانه ها و… مورد استفاده هستند.

از مهم ترین مزایای فیش پرینترها می توان به عمر طولانی چاپگر و عدم نیاز به شارژ آن اشاره کرد. به طور کلی فیش پرینتر ها سرعت چاپ بالا و هزینه جانبی کمی دارد.

🔸تعمیر پرینترهای صدور فیش در مقایسه با پرینتر لیزری و پرینتر جوهر افشان جای  کمتری را اشغال می کنند و سروصدایی ندارند.

فیش پرینتر ها به دو نوع تقسیم می شوند:

 •  فیش پرینتر های حرارتی:

🔸در این نوع پرینتر، عملیات چاپ بر اثر حرارتی که روی هِد دستگاه تولید می شود، صورت میگیرد.

🔸کاغذ این دستگاه از نوع تِرمال یا حرارتی بوده و در سه اندازه ی 80 میلیمتر، 60 میلیمتر و 54 میلیمتری موجود می باشد.

🔸بر اساس تکنولوژی بُرش نیز به دو نوع برش دستی و برش اتوماتیک تقسیم می شوند.

🔸از نظر نحوه اتصال به کامپیوترنیز این دستگاه ها 4 نمونه اتصال دارند:

🔺پورت ‌موازی (Parallel) : این پورت یک پورت استاندارد جهت اتصال پرینتر میباشد و از مزایای آن عدم نیاز به نصب درایور و سرعت بالای آن می باشد.

🔺 پورت ‌سریال (COM) : از این پورت معمولا برای مسافت های بیشتر از 15 متر استفاده میشود. سرعت این پورت هنگام پرینت نسبت به پورت های دیگر پایین تر است.

🔺پورت USB: مزیت این پورت وجود آن بر روی تمامی لپ تاپ ها می باشد. از این پورت معمولا در صورت عدم وجود پورت پارارل استفاده می شود. اشکال این پورت نیاز به نصب مجدد درایور پرینتر در صورت قطع و وصل کردن سیم و همچنین برد کم آن می باشد.

🔺پورت شبکه (Ethernet) : از این پورت معمولا در محل هایی که تعداد کامپیوترها یا پرینترها زیاد است و یا فاصله پرینتر تا کامپیوتر بیشتر از 40 متر است استفاده میشود. قیمت این پورت از سایر پورت ها بالاتر میباشد.

فیش پرینتر های حرارتی


 •  فیش پرینتر های سوزنی:

🔸در این نوع پرینتر عملیات چاپ روی کاغذ معمولی و توسط ریبون داخل دستگاه انجام می شود.

🔸کاغذ این دستگاه در 3 اندازه 80 و 60 و 54 میلیمتر معمولی موجود می باشد.

🔸این دستگاه ها دارای اتصال کابل سریالی بوده و بُرش این دستگاه اتوماتیک می باشد.

فیش پرینتر سوزنی


مقایسه فیش پرینتر های حرارتی و سوزنی:

فیش پرینترهای حرارتی هزینه کمتری نسبت به نوع سوزنی دارند به دلیل اینکه فقط نیاز به رول کاغذ مخصوص داشته و ریبون یا جوهر نیاز ندارند.از طرف دیگر به دلیل استفاده از فناوری حرارتی بعد از مدتی در معرض نور قرار گرفتنِ قبض صادر شده، مندرجات قبض شروع به محو شدن می کنند.

ولی چون معمولا قبض های صادره با این دستگاه ها برای استفاده موقتی هستند این مسئله مشکل چندانی به حساب نمی آید.نکته دیگر در مورد خرید این فیش پرینتر ها، توجه به رابط های اتصال آن است که قبل از خرید توجه کنید که پرینتر رابط مورد نظر شما را دارا باشد.

تعمیر فیش پرینتر و لیبل پرینتر

تعمیر فیش پرینتر تعمیر لیبل پرینتر یا همان دستگاه لیبل زن  قطعا دستگاه شما با خرابی مواجه گردیده است این خرابی ها می تواند به دلایل زیادی بروز نمایند اما فارق از اینکه به چه دلیل دستگاه با مشکل مواجه شده است می توانیم خرابی ها در لیبل پرینتر را به سه دسته اصلی تقسیم بندی کنیم:

 1. خرابی هد لیبل پرینتر
 2. خرابی برد الکترونیکی یا همان مین برد لیبل پرینتر
 3. خرابی غلطک فید لیبل پرینتر

 قسمت عمده خرابی های دستگاه لیبل زن را می توان در این موارد جستجو کنید

تعمیر لیبل زن شامل چه قطعاتی می شود؟

تعمیر مین برد لیبل پرینتر یا لیبل زن به قسمت های متفاوت تقسیم می کنیم گاهی وقت ها یک قسمت از مین برد لیبل زن به صورت کامل می سوزد که در این هنگام اگر امکان تعویض  این قطعه وجود داشته باشد با عیب یابی و تعویض قطعات ، می توان مشکل را برطرف نمود یکی دیگر از مشکلات شایع در مین برد وقتی رخ می دهد که به دلیل استفاده نادرست از پرینتر سوکت های ورودی و خروجی مانند سوکت برق ورودی و یا سوکت پورت های ورودی اطلاعات آسیب  پیدا کرده اند در مواقعی که آسیب فقط در مورد سوکت باشد می توانید با تعویض سوکت خراب مشکل را از بین ببریم ولی در زمانی که به مین برد لیبل پرینتر آسیب وارد شود دیگر نمی توانیم  به راحتی قبل مین برد لیبل پرینتر را تعمیر کرد.

هد لیبل پرینتر عمدتا یا به طور کامل می سوزد و یا این که  دیگرقسمت هایی از هد لیبل پرینتر قادر گرفتن پرینت نخواهند بود هد های لیبل پرینتر در واقع از المنت های بسیار بسیار کوچک وریزی  درست شده اند که با دستورگرفتن از مین برد باتوجه به نوع چاپی که نیاز هست تا گرفته شود وهر قسمت از هد گرم خواهد شد و بعد از چند لحظه با برداشتن جریان الکترونیکی به دلیل نداشتن حرارت دیگر چاپی جالب صورت نخواهد گرفت .

معمولا غلطک های لیبل پرینتر خیلی دیر دچار فرسودگی خواهند شد ولی  گاهی ممکن است به دلیل درست استفاده نکردن  پوشش رو غلطک از بین برود و همچنین چرخ دندهای حرکت دهنده ممکن است دچار شکستگی شود و یا فرسوده شوند ولی موتور محرک غلطک فید از جمله قطعه های است که دچار خرابی و فرسودگی شوند .

تعمیر فیش پرینتر وقتی خط سفید در کاغذ جای میگذارد یا اصلا سفید چاپ میزند؟

 1. هد دستگاه سوخته است.
 2. کریستال هد پرررینتر حرارتی از بین رفته است.
 3. هد دستگاه مخدوش شده است.

دستگاه فیش پرینتر چرا روشن نمی شود؟

اگرلیبل زن یا دستگاه فیش پرینتر شما خاموش شده و روشن نمی شود در این موارد یا مین برد سوخته است که باید تعویض شود و یا به دلیل استفاده نادرست از سوکت‌ها برد اصلی دچار مشکل شده و گاهی با عوض‌کردن سوکت خراب مشکل حل می‌شود. برای عیب‌یابی و تعمیر مین برد فیش پرینتر حتماً دستگاه را به نمایندگی مجاز تعمیر پرینترهای حرارتی ارسال نمایید.

تعمیر پرینتر حرارتی وقتی بوق ممتدمیزند یا دربش باز نمی شود؟

 1. تیغه بین کاتر و درب دستگاه گیرکرده باشد.
 2. کاتر فیش پرینتر خراب شده باشد.

اگر پرینتر لیبل زن شما این مشکلات رو داشت به هیچ عنوان خودتون دست به چاقو یا پیچ گوشتی نشوید و سریعا با کارشناسان ما تماس گرفته و کمک بگیرید 

تعمیر فیش پرینتر در گزینه های که چاپ نمی دهد؟

 1. پورت دستگاه فیش زن امکان دارد مشکل داشته باشد.
 2. احتمالاً مشکل از کابل USB باشد
 3. ویندوز نصبی شما مشکل داشته باشد.

تعمیر فیش پرینتر خود را به ما بسپارید

با توجه به کاربردی بودن لیبل پرینتر ها در تولید و صنعت ، خرابی و یا هر ایرادی می تواند در روند کار تولیدی لطمه وارد کند پیشنهاد ما به شما سرویس های دوره ایی دستگاه لییل پرینتر می باشد که از خرابی و استهلاک شدید آن جلوگیری می کند.

شرکت اداریز کالا آماده تعمیر  لیبل پرینتر شما با توانا ترین متخصصین و پیشرفته ترین ابزار آلات برای ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد

شما می توانید همه ی روزهای هفته از ساعت 10 الی 18 برای تعمیر دستگاه لیبل پرینتر و یا تعمیرات دستگاه اداری خود به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام بفرمایید.

در صورت بروز خرابی به شماره  02188844045  تماس گرفت تا در اولین فرصت تعمیرکاران شرکت اداریز کالا برای تعمیر دستگاه لیبل پرینتر شما اقدام کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «تعمیرات تخصصی انواع فیش پرینتر و لیبل پرینتر»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن