تعمیر پلاتر

تعمیر پلاتر

پلاتر یا رسام یک دستگاه خروجی کامپیوتر است که از این دستگاه برای چاپ تصاویر و یا ترسیم اشکال هندسی معماری و مهندسی ساختمان بکار می رود. ما در شرکت خدماتی اداریز کالا خرسندیم اعلام کنیم این تعمیرگاه با بکارگیری جدیدترین تجهیزات و استفاده از تعمیرکاران مجرب و کاربلد، تعمیرات انواع پلاتر (پلاتر های قلمی، الکترواستاتیک و جوهرافشان) را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. اداریز کالا با توان فنی بالای خود و ضمانت خدمات و قطعات به صورت کامل، این صلاحیت را دارد، بهترین مرکز برای افرادی باشد که نیاز به تعمیر دستگاه پلاتر دارند. واحد فنی اداریز کالا با بهره بردن از بهترین متخصصان و سال ها تجربه کاری در زمینه تعمیرات انواع پلاتر، می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان در زمینه تعمیر پلاتر باشد.

جهت درخواست تعمیرات پلاتر، می‌توانید از طریق دکمه ثبت سفارش خدمات در همین صفحه، و یا تماس با شماره های 0218884404502188309336 اقدام کنید. پس از ثبت سفارش خود، تعمیرکاران شرکت ما برای تعمیر پلاتر به محل شما اعزام می شوند و یا پیک رایگان شرکت برای دریافت دستگاه به محل شما فرستاده می شود و پس از دریافت پلاتر، دستگاه را به شرکت می آورد. بعد از انجام تعمیرات دستگاه مجددا صحیح و سالم به محل شما ارسال می شود.

تعمیر پلاتر hp

پلاتر های برند اچ پی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین پلاتر های تولید شده هستند که همانند پرینتر های لیزری شرکت HP از کیفیت بالایی بر خوردار هستند. برند اچ پی معمولا در زمینه تولید پلاتر های الکترواستاتیک (لیزری) فعالیت دارد که از سرعت بسیار بالایی بهره می برد. پلاتر های لیزری از پودر تونر و الکتریسیته ساکن جهت چاپ استفاده میکنند و از کیفیت پایین تری نسبت به دیگر پلاتر ها برخوردار هستند. مهندسان و شرکت های عمرانی، چاپخانه های دیجیتالی و آتلیه های عکاسی از این نوع پلاتر استفاده می کنند. البته این نوع پلاتر در بازار کشور ما کمیاب است و افراد کمی هستند که از این نوع پلاتر استفاده می کنند و بیشتر پلاتر های جوهرافشان هستند که در بین مردم کاربرد دارند.

اگر شما نیز از پلاتر های لیزری استفاده می کنید و دستگاه شما دچار مشکل شده است می توانید از تعمیرکاران ما کمک بگیرید تا دستگاه پلاتر شما را عیب یابی و سپس سرویس کنند. تعمیرات پلاتر اچ پی در شرکت اداریز کالا به دست تعمیرکاران خبره و کاربلد انجام می شود. برای ثبت درخواست خدمات سرویس و تعمیر پلاتر خود می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا دستگاه شما را تعمیر کنند و همانند روز اول به شما تحویل دهند.

تعمیر پلاتر hp
تعمیر پلاتر اپسون

تعمیر پلاتر اپسون

پلاتر های جوهرافشان کمپانی اپسون معروف ترین و پر استفاده ترین پلاتر های موجد در بازار هستند که کاربران زیادی دارند. کیفیت چاپ پلاتر های اپسون همانند پرینتر های جوهرافشان اپسون بالاست و هد دستگاه مهمترین قطعه پلاتر است که باید از آن مراقبت و نگهداری شود. این پلاتر ها از دقت چاپ بالایی برخوردار هستند و برای چاپ تصاویر، اشکال و متون از جوهر های مخصوص و ترکیب رنگ ها استفاده می کنند. همانطور که در بالا گفته شد این نکته را در نظر داشته باشید که هد پلاتر بسیار حساس است و با خرابی این قطعه عملکرد و کارایی دستگاه از بین می رود. 

اگر شما نیز از پلاتر های جوهرافشان استفاده می کنید و دستگاه شما آسیب دیده است می توانید از تعمیرکاران ما کمک بگیرید تا دستگاه پلاتر شما را عیب یابی و سپس سرویس کنند. تعمیرات پلاتر اپسون تخصص ماست پس با خیالی راحت تعمیر پلاتر خود را به تکنسین های اداریز کالا بسپارید. هد پلاتر های جوهرافشان اپسون بسیار حساس هستند، پس باید تعمیرات آن را به تعمیرکاران مجرب بسپارید زیرا کوچکترین اشتباه موجب خرابی همیشگی هد دستگاه می شود.

تعمیر پلاتر شامل چه مواردی می شود؟

کاربران دستگاه پلاتر باید بدانند که حتما پیش از اینکه دستگاه دچار مشکل شود و نیاز فوری به رفع مشکل پلاتر پیدا کنند در جستجوی یک مرکز حرفه ایی و قابل اعتماد برای تعمیر پلاتر و یا سرویس دوره ایی پلاتر خود باشند تا اگر بصورت ناگهانی در روند کارکرد پلاتر اختلالی پیش آمد بتوانند بدون هیچ نگرانی و استرسی با آنها در تماس باشند تا مشکل دستگاه را برطرف کنند. برخی ارز خدماتی که در سرویس جنرال پلاتر انجام می شود عبارتند از:

سرویس و تعمیر تخصصی هد پلاتر

تعمیر برد فرمتر دستگاه پلاتر 

تعمیر برد پاور (منبع تغذیه) پلاتر

تعمیر و تعویض نوار اینکودر پلاتر

تعمیر و تعویض کریج پلاتر

رفع مشکل جمع شدن کاغذ در پلاتر

تعمیر و تعویض فیوزینگ پلاتر

تعمیر و تعویض لیزر اسکنر پلاتر

تعمیر و عویض برد دکودر

تعمیر هد پلاتر

هد پلاتر مهمترین قطعه این دستگاه است که باید از آن مراقبت کرد و از ریختن جوهر های غیر مرغوب در هد خودداری کرد. جوهر های بی کیفیت باعث گرفتگی هد و خرابی دستگاه میشوند. متاسفانه در چند سال اخیر، مشتریان متحمل ضررهای بسیار زیادی شد. این جوهرها باعث گرفتگی نازل ها و هد میشود با وجود گرفتگی، موقع کیلین کردن، هد داغ میکند و باعث سوختن هد و بردها میشود. اگر هد دستگاه پلاتر شما با توجه به موضوعات بالا که ذکر شد دچار اسیب شده حتما نکات زیر را مطالعه کنید تا از خسارت های بیشتر جلوگیری کنید.

در زمان خراب شدن هد پلاتر باید چه کار کنیم؟ مشکل نازل گرفتن هد از چیست و چه کار باید انجام دهیم ایراد چاپ نکردن هد و یا نازل گرفتگی هد یکی از رایج ترین ایرادات پلاتر می باشدابتدا به خاطر داشته باشیم دستگاه پلاتر اگر خطای مرکب داد وشما بیش از 3بار مرکب کشی کردید مطمعآ باشید که خواهد سوخت هزینه زیادی برای شما خواهد داشت در زمان بروز همچین مشکلی شما باید مراحل زیر طی کنید تا از سوختن هد جلو گیری کنید:

تعمیر هد پلاتر
  • ابتدا مخزن و یا کارتریج را برسی نمایید تا مطمعن شوید که مرکب در مخزن و یا کارتریج موجود باشد اگر نبود حتما مخزن و یا کارتریج را پر نمایید و هوا گیری کنید.
  • شلنگ که به هد پلاتر مرکب می رساند کنترل کنید دقت کنید که شیلنگ تاب نخورده باشد و اگر در شیلنگ هوا دیدید هوا گیری کنید
  • هد دستگاه را بیرون بکشید و بر روی دستمال کاغذی بکشید مطمعن شوید که نمامی رنگ هد روی دستمال کاغذی می افتد اگر نمامی مراحل فوق درست بود و تنها هد دستگاه گرفته و این هد گرفته گی از دو حالت اتفاق می افتد اول اینکه زمان زیادی شما چاپ نگرفته اید ومشکل نازل گرفته گی دارید یا مرکب بی کیفیتی استفاده می کنید
  • هد دستگاه را داخل محلول هد باز کن بگذارید البته سر هد را واگر محلول هد باز کن ندارید از الکل طبی استفاده کنید البته تاثیر گذاری کمتری دار حداقل باید 4 ساعت درمحلول باید بماند تا بتواند تا ثیر گذار باشد
  • بعد از این کارها هد را سوار دستگاه کنید و هد کلین از قسمت منو انتخاب کنید دستگاه مرکب را به هد پمپاژ می کند و هد را یک بار دیگر پاک می کند.
  • اگر مشکل نازل گرفتگی هد حل نشد و اگر تنها مشکل فقط نازل گرفتگی می باشد و چیپ هد نسوخته باشد می توانید با شماره 02188844045 تماس بگیرید تا مشکلتان حل شود در شرکت اداریز کالا هد ها به دستگاه بسته می شود روش کار به این صورت است هد توسط امواج ماوار صوت می شود در قسمت نازل که مرکب خشک شده این خشک شدگی ها توسط امواج شکسته می شود ومشکل هد حل خواهد شد البته 40 درصد احتمال حل مشکل هست
  • در نظر داشته باشید بهترین راه این است تمامی مسایل فوق را روزانه برسی کنید و صد البته جوهر که کار میگیرید جوهر اصل و مورد تائید شرکت باشد تا بتوانید از صد در صد کیفیت کار استفاده کنید.

3 مشکل رایج پلاتر

گرفتگی نازل هد پلاتر

ابتدا باید چک کنید که مرکب (جوهر) در مخزن موجود است. اگر مرکبی در مخزن نبود آن را پر کرده و سپس هواگیری کنید. سپس شلنگی که به هد، جوهر می رساند باید برای تاب خوردگی و یا هوا گرفتگی کنترل شود.

اگر مشکل شما در هیچ کدام از موارد بالا نبود پس باید فهمید که مشکل گرفتی نازل است . علت به وجود آمدن این مشکل استفاده از جوهر بی کیفیت و هم چنین استفاده نکردن از پلاتر در طولانی مدت است. بهتر است برای باز کردن گرفتگی هد به تعمیرکار پلاتر مراجعه کنید و تعمیر پلاتر را به او بسپارید.

از بین رفتن هد دستگاه

اگر دستگاه پلاتر شما به خوبی عمل چاپ را انجام نمیدهد و علتی برای این مشکل پیدا نمی کنید، مشکل می تواند در هد چاپ و از بین رفتن آن باشد. هدهای چاپی می تواندد به مرور زمان در طول استفاده از بین بروند.یکی دیگر از دلایل از بین رفتن این هد ها، استفاده نکردن از انها در طولانی مدت است.

برای حل این مشکل بهتر است چک کردن هد پرینت را در برنامه خود به صورت روتین قرار دهید و یا دستگاه را روشن نگهدارید تا چرخه ی نگهداری خودکار دستگاه انجام شود.

مچاله کردن کاغذ و یا خوب جمع نکردن آن

اولین راه حل برای این مشکل استفاده از کاغذ های سنگین تر و با کیفیت بهتر است. راه حل بعدی این مشکل استفاده از سینی های فلت مخصوص جمع آوری کاغذ ردر این پلاتر ها است. در برخی موارد هم وجود الکتریسیته ی ساکن می تواند باعث بروز این مشکل شود. برای حل این مشکل بهتر است به تعمیرکار پلاتر مراجعه کنید.

اداریز کالا چه برندهای پلاتر را تعمیر می کند؟

اداریز کالا تمامی برندهای پلاتر از جمله برندهای زیر را تعمیر می کند:

تعمیر اپسون
تعمیر کانن
تعمیر اچ پی
تعمیر زیراکس
سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن