پرینتر استوک بخریم یا نه؟ راهنمای جامع خرید پرینتر کارکرده

پرینتر استوک بخریم یا نه؟ راهنمای جامع خرید پرینتر استوک

امروزه به دلیل افزایش قیمت بالای پرینتر های اکبند (نو) موجود در بازار و وضعیت اقتصادی مردم خرید پرینتر برای خانه و همچنین محل کار با سختی مواجه شده است. به همین دلیل خیلی از افراد به دنبال خرید پرینتر های استوک موجود در سایت ها، فروشگاه های پرینتر و همچنین برنامه دیوار میروند تا با هزینه کمتر یک پرینتر کارکرده تمیز بخرند.

اما آیا واقعا می تواند اعتماد کرد؟ آیا این پرینتر برای شما کار خواهد کرد یا عمر مفید پرینتر به پایان رسیده و مدام باید تعمیر شود؟ آیا کیفیت یک پرینتر استوک می تواند در حد یک پرینتر آکبند باشد؟ چگونه و از کجا می توانیم یک پرینتر کارکرده مناسب و با کیفیت بخریم؟

خب مطمئنا شما هم تمامی این سوالات در ذهنتان است و به همین خاطر هم به این صفحه مراجعه کردید. در جواب سوال اول که آیا پرینتر استوک باید بخریم یا نه باید گفت که خرید پرینتر استوک هیچ مشکلی ندارد ولی باید هنگام خرید پرینتر استوک به چند نکته توجه کنید تا بهترین خرید را برای خود یا محل کارتان داشته باشید و پرینتر سالیان سال برای شما کار کند. 

خرید و قیمت پرینتر استوک

نکاتی که در هنگام خرید پرینتر استوک باید رعایت کنید

خب مستقیم میریم سراغ اصل مطلب تا کاملا ذهن شما را باز کنیم تا هنگام خرید پرینتر استوک دچار اشتباه نشوید. مهمترین نکته ای که شما باید رعایت کنید این است که آیا پرینتر لیزری نیاز دارید یا پرینتر جوهرافشان (رنگی)؟ پرینتر خانگی نیاز دارید یا برای محل کار؟ بعد از اینکه پرینتر مناسب را برای خود انتخاب کردید حالا باید به فکر خرید پرینتر باشید که از کجا و چطور بخرید؟ حالا برای خرید نکته های مهم دیگری وجود داره که باید رعایت کنید، پس ادامه مقاله را حتما مطالعه کنید.

1- خرید از فروشگاه معتبر ماشین های اداری و پرینتر

یکی از نکات مهمی که شما عزیزان برای خرید پرینتر استوک باید در نطر بگیرید، خرید از فروشگاه معتبر است. فروشگاهی که دستگاه را قبل از خرید برای شما تست کند و سلامت دستگاه را به شما نشان دهد. همچنین ضمانت دستگاه و یا حتی دادن مهلت تست به مشتریان این قوت قلب را به خریدار می دهد که پرینتر فاقد هر گونه مشکلی است. همچنین داشتن تیم پشتیبانی قوی برای پاسخگویی به سوالات مشتریان پس از خرید می تواند از ویژگی های بارز یک فروشگاه معتبر پرینتر باشد.

خرید از فروشگاه معتبر پرینتر

2- بررسی میزان کارکرد (total page) و کیفیت چاپ پرینتر

بررسی میزان کارکرد و کیفیت پرینتر

بعد از مراجعه به یک فروشگاه معتبر جهت خرید پرینتر استوک باید دوتا نکته مهم رو در نظر بگیرید. اولین نکته مشاهده تعداد چاپ پرینتر (total page) است که کارکرد کلی پرینتر از ابتدای کار تا به اون روز را برای شما نشان می دهد. (رعایت این نکته بسیار مهم است) پیشنهاد ما به شما این است که پرینتر هایی که کارکرد انها زیر 5000 چاپ را خریداری کنید. دومین نکته مهم در هنگام خرید پرینتر این است که کیفیت چاپ پرینتر را تست کنید تا از سلامت (کارتریج در پرینتر های لیزری و هد در پرینتر های جوهرافشان) مطمئن شوید.

3- بررسی موجود بودن درایور پرینتر و سازگاری با ویندوز های جدید

پرینتر استوکی که شما قصد خرید آن را دارید باید قابلیت نصب در سیستم عامل های جدید (ویندوز 7 تا ویندوز 11) را داشته باشد که شما بتوانید دستگاه خود را به راحتی در کامپیوتر نصب کنید. با یک جست و جو ساده در سایت ها می توانید از امکان نصب شدن پرینتر در سیستمتان مطمئن شوید. فایل نصب پرینتر شما معمولا (در قالب یک CD) همراه با پرینتر به مشتریان عرضه می شود یا در صورتی که CD نصب درایور نداشتید میتوانید از سایت ما درایور پرینتر مورد نظر خود را دانلود کنید و پرینتر را در کامپیوتر نصب کنید.

بررسی موجود بودن درایور پرینتر و سازگاری با ویندوز های جدید

4- بررسی موجود بودن قطعات پرینتر در بازار

بررسی موجود بودن قطعات پرینتر در صورت خرابی پرینتر

وقتی که یک پرینتر استوک میخرید با از فروشنده بپرسید که آیا قطعات پرینتر هنوز در بازار موجود هست یا نه. اگر احیانا قطعه ای از پرینتر شما معیوب شد و نیاز به تعویض قطعه داشت، به راحتی بتوانید آن را عوض کنید. اگر پرینتری که شما تهیه میکنید خیلی قدیمی باشد و خراب شود یکی از قطعاتش عملا دیگه باید از خیر پرینترتون بگذرید !!!

همچنین در نظر داشته باشید که لوازم مصرفی پرینتر شما قیمت مناسبی داشته باشد تا خرید شما هم در هنگام خرید و هم هنگام استفاده اقتصادی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن