راهنمای خرید کارتریج لیزری پرینتر

راهنمای خرید بهترین کارتریج لیزری برای انواع مدل پرینتر های لیزری

نقش کلیدی که کارتریج در سلامت و عملکرد پرینتر شما ایفا می کند نمی تواند اغراق آمیز باشد، اما تنوع قیمت و خرید کارتریج قطعا می تواند در جستجوی شما برای انتخاب بهترین کارتریج، گیج کننده باشد. در این مقاله، کل فرآیند را ابهام می کنیم و به شما می گوییم که برای انتخاب بهترین کارتریج برای نیاز شما، چه چیزی باید بدانید زیرا با وجود انواع مدل کارتریج های مختلف تصمیم برای انتخاب خرید کارتریج hp یا خرید کارتریج کانن انتخاب کار دشواری است.

فهرست مطالب

کارتریج چیست؟

کارتریج به عنوان یکی از قطعات مصرفی در پرینتر های لیزری وظیفه چاپ بر روی کاغذ را دارد. این قطعه نقش بسیار کلیدی در کیفیت چاپ شما دارد و پر مصرف ترین قطعه دستگاه های لیزری به شمار می رود. کارتریج برای چاپ روی کاغذ از پودر تونر استفاده میکند و کیفیت تونر مصرفی داخل کارتریج هم نقش بسزایی در چاپ پرینتر دارد.

امروزه کارتریج های مختلفی در بازار چه خارجی و چه ایرانی وجود دارد. اما ایا می توان هر مدل کارتریجی داخل پرینتر استفاده کرد؟ آیا کارتریج خریداری شده آن کیفیتی که شما میخواهید را به شما ارائه می دهد؟ آیا این کارتریج می تواند ضامن سلامت دستگاه شما باشد و آسیبی به سایر قطعات پرینتر نرساند؟ جواب تمامی سوال های شما اینجاست. پس با ما همراه باشید تا شما را در انتخاب بهترین کارتریج برای پرینتر خودتان راهنمائی کنیم.

راهنمای خرید کارتریج پرینتر

 در این مطلب به زبان ساده به نکات مهمی که باید برای خرید کارتریج توجه کنید، می‌پردازیم و به نوعی یک راهنمای خرید کارتریج را در اختیارتان قرار می‌دهیم. بسیاری از افراد قبل از خرید پرینتر به نوع کارتریج مصرفی در پرینتر مد نظرشان توجه میکنند که ایا این مدل کارتریج در بازار هست؟ اگر موجود هست آیا قیمت کارتریج مقرون به صرفه هست و آیا قابل شارژ هست؟ با هر بار شارژ کارتریج چه تعداد چاپ می گیرد؟ پس بریم به نکات مهم اشاره کنیم.

کارتریج تونر مشکی اچ پی HP 85A کارتریج تونر مشکی اچ پی HP 83A کاتریج لیزری کانن مدل 737

  • کارتریج های موجود در بازار به دو دسته کارتریج فابریک و کارتریج طرح تقسیم بندی می شوند. کارتریج اورجینال با پرینتر های نو واردات می شوند و از روی دستگاه آکبند برداشته و پلمپ می شود، اما کارتریج های طرح چینی هستند و یا در ایران تولید می شوند.
  • کارتریج های طرح موجود در بازار به صورت طرح Grade A و همچنین شرکتی می باشد. کارتریج های طرح Grade A از کیفیت چاپ بالایی برخوردار هستند و بعد از کارتریج فابریک بهترین کیفیت را دارند.
  • باید توجه داشته باشید کارتریجی که قصد خرید آن را دارید قابل شارژ باشد تا بتوانید به دفعات تونر کارتریج را شارژ کنید و هر بار کارتریج نو نخرید.
  • اگر کارتریج میخرید سعی کنید مدل کارتریج با گارانتی تعویض  تهیه کنید زیرا بعضی از کارتریج هایی که در بازار ماشین های اداری به فروش می رسد دارای گارانتی تعویض است و در اولین استفاده اگر به مشکل بخورد شما میتونید با تحویل دادن کارتریج معیوب کارتریج نو تحویل بگیرید.

 

کارتریج اورجینال بخریم یا کارتریج طرح؟

قبل از خرید کارتریج باید این نکته را در نظر بگیرید که آیا قصد خرید کارتریج اورجینال را برای پرینتر خود را دارید یا کارتریج طرح فابریک پاسخگوی نیاز شما است. کارتریج طرح و کارتریج اورجینال دارای تفاوت های زیادی هستند که شما می توانید برخی از آن ها را مطالعه کنید.

مدل و برند کارتریج فابریک روی کارتریج با دستگاه لیزر حک شده است و همچنین عبارت (product of Japan) نیز روی آن حک شده ولی کارتریج طرح فابریک برند و مدل دستگاه با برچسب روی دستگاه چسبانده شده و همچنین لیبل (made in China) روی کارتریج چسبانده شده است.

کارتریج های اورجینال موجود در بازار فاقد گارانتی هستند ولی کارتریج طرح Grade A با گارانتی تعویض به فروش می رسند.

اصلی ترین تفاوت کارتریج اورجینال و کارتریج طرح قیمت غیر قابل مقایسه این دو مدل است. به طور مثال کارتریج اچ پی 79A اورجینال با قیمت 4,500,000 تومان به فروش می رسد در صورتی که کارتریج طرح فابریک قیمتی بین 300 تا 350 تومان دارد .

کارتریج فابریک دارای مگنت قلمی است ولی کارتریج های فابریک از مگنت های فنر دار بهره می برد.

کارتریج های اورجینال از کیفیت چاپ بهتری نسبت به کارتریج های طرح فابریک برخوردار هستند و همچنین چاپ پر رنگ تری برای شما ارائه میدهند ولی کارتریج طرح فابریک چاپ نسبتا کمرنگ تری به نسبت کارتریج اورجینال دارد چون تونر مصرفی این دو مدل کارتریج متفاوت است.

انواع کارتریج های طرح فابریک موجود در بازار

امروزه کارتریج های طرح موجود در بازار به دو دسته کلی تقسیم میشوند که هر کدام ویژگی های مشخصی دارند که مشتری می تواند با توجه  به نیاز خود هر یک را خریداری کند. کارتریج های طرح فابریک چینی که از چین واردات می شوند و کارتریج های ایرانی که در داخل تولید می شوند.

مقایسه کارتریج ایرانی و کارتریج طرح فابریک چینی

کارتریج طرح فابریک وارداتی: این کارتریج مستقیم از چین واردات می شود از کیفیت چاپ عالی (Grade A) و همچنین گارانتی تعویض برخوردار هستند. این کارتریج ها کیفیت چاپ مناسبی دارند و تقریبا از نظر چاپی کیفیتی نزدیک به کیفیت چاپ کارتریج فابریک دارند. این مدل کارتریج پرفروش ترین مدل کارتریج بازار در ایران است.

کارتریج طرح ایرانی: این کارتریج کاملا داخل ایران تولید می شود یا داخل ایران اسمبل میشود. معمولا این مدل کارتریج ها قیمت بیشتری به نسبت کارتریج های وارداتی دارند ولی همانند آنها از گارانتی تعویض برخوردار هستند. برخی از شرکت های تولید کننده کارتریج ایرانی عبارتند از: (آریا هدف پایدار – پردیس چاپگر باران – شرکت G&B و … ) ولی معمولا کارتریج های ایرانی از استقبال کمتری بین مشتریان برخوردار هستند.

بررسی تفاوت های کارتریج X با کارتریج معمولی (A)

تفاوت کارتریج X با کارتریج معمولی

اما دوستان اگر تصمیم گرفتید کارتریج طرح بخرید باید این نکته را در نظر داشته باشید که کارتریج طرح به دو دسته X و معمولی تقسیم می شوند. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید کارتریج X با ظرفیت بالا تعداد چاپ بیشتری برای شما به ارمغان می آورد زیرا حجم تونر بیشتری در این کارتریج ریخته شده است. کارتریج های با حجم چاپ بالا معمولا توسط افرادی انتخاب می شوند که تعداد چاپ بالایی دارند و برای چاپ با تعداد متوسط همان کارتریج های معمولی پاسخگوی نیاز مشتریان است.

کارتریج نو بخریم یا کارتریج پرینتر را شارژ کنیم؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که کاربران از کارشناسان مجموعه ما می پرسند این است که بهتره کارتریج خود پرینتر را شارژ کنیم یا کارتریج نو برای پرینتر تهیه کنیم بهتر است.

در جواب این سوال باید گفت برای دوستانی که استفاده خانگی از پرینتر دارند شارژ کارتریج اصلی پرینتر به صرفه تر است. البته شارژ کارتریج باید در یک مجموعه معتبر انجام بگیرد و کارتریج شما با پودر تونر مناسب پر شود تا همان کیفیت اولیه پرینتر را برای شما داشته باشد. پس حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

دوستانی که در شرکت ها و ارگان های دولتی مشغول هستند هم معمولا کارتریج های خود را شارژ می کنند و کمتر شرکت هایی وجود دارند که هربار با اتمام کارتریج دستگاه اقدام به خرید کارتریج می کنند. ولی کارتریج های موجو در بازار نهایتا تا 5 مرتبه قابل شارژ هستند و بهتره بعد از این تعداد شارژ کارتریج ها با کارتریج نو عوض بشه که کیفیت چاپ مناسبی داشته باشید.

نکته: در مورد کارتریج های سامسونگ معمولا بهتر است کارتریج را هربار به صورت آکبند خریداری و استفاده کنید. به طور مثال کارتریج 101 سامسونگ قابل شارژ هست ولی هیچگاه کیفیت چاپ قبل از شارژ را نخواهد داشت و بهتر است هر بار کارتریج نو این مدل را تهیه کنید.

خرید کارتریج با بهترین قیمت و کیفیت

وبسایت اداریز کالا مرجع فروش انواع مدل کارتریج های لیزری HP – Canon و سامسونگ به صورت تک و عمده در ایران است. شما عزیزان می توانید برای خرید کارتریج به صورت حضوری و آنلاین از مجموعه ما اقدام کنید و بهترین کارتریج را با بهترین قیمت و کیفیت و همچنین با گارانتی تعویض تهیه کنید. لازم به ذکر است که تمام کارتریج های اداریز کالا از نوع طرح فابریک وارداتی و دارای کیفیت Grade A می باشد. برای مشاوره و خرید می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

کاربران عزیز اداریزکالا اگر قصد خرید پرینتر استوک دارید داخل بعضی از این پرینترهای استوک اروپا کارتریج های اصل (فابریک) هستش که خرید شما رو بسیار پرسود می کند. البته به این نکته توجه داشته باشید که بعد از سلامت کامل پرینتر این نکته مد نظرتون باشد. بارها برای ما اتفاق افتاده که داخل پرینترهای استوک اروپا کارتریج X(ظرفیت چاپ بالا) و یا کارتریج اورجینال فابریکی خود دستگاه داخلش بوده که هنگام فروش خوشبحال مشتری های عزیزمون شده است. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن