آموزش ریست پرینتر های برادر (تمامی مدل ها)

آموزش ریست پرینترهای برادر تمامی مدل ها

یکی از بهترین و با سابقه ترین شرکت ها در زمینه ساخت و تولید ماشین های اداری شرکت برادر است. با این حال برای پرینتر های این برند نیز مانند سایر برند ها ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که برای رفع آنها احتیاج به ریست کردن پرینتر است. هر کسی که کمترین آشنایی را هم با پرینتر داشته باشد قطعا نام Brother را شنیده است. شاید این کمپانی در کشور ما خواستار زیادی نداشته باشد ولی هنوز هم مشتریان خاص و پر و پا قرص خود را دارد.

تمرکز این شرکت آمریکایی بیشتر بر روی پرینتر های با کیفیت لیزری است. به طوری که اگر هر شخصی بخواهد یک پرینتر لیزری برای خود تهیه کند ، یکی از انتخاب هایش پرینتر های شرکت برادر است. امروز ما در این مقاله در اداریز کالا قصد داریم آموزش ریست کردن پرینتر های برادر ارائه دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید…

نحوه ریست پرینتر های برادر

هنگامی که شما کارتریج برادر خود را شارژ کرده باشید یا یکی نو خریده باشید، بعد از جا زدن کارتریج در پرینتر ممکن است با ارور های Toner low یا Replace Toner  مواجه شوید و با وجود انجام تمامی راه­ حل­ موفق به انجام کار نشدید. نگران نباشید در این مقاله قصد داریم تا ریست کردن پرینتر های برادر را به شما آموزش دهیم.

پرینتر های برادر به طور کلی با سه پیشوند تولید میشوند که عبارتند از (HL / MFC / DCP ) که ریست کردن آنها به یک شکل است و می توان تونر آن­ها را ریست و خطا را برطرف نمود. اگر شما قدم به قدم این دستورالعمل را پیش ببرید، به راحتی و سادگی می توانید آن را بر طرف کنید. کافی است از مدل دستگاه خود آگاه باشید و در این مقاله به دنبال مطلب مربوطه بگردید. ریست پرینتر های برادر کار نسبتا آسانی است که نیاز به برنامه یا دانش خاصی نداره.

ریست پرینتر برادر مدل های HL5250-5240-2140-2130-2240

درایور پرینتر برادر HL-2130 Laser
Brother HL-5240 printer driver
  1. برای ریست پرینتر برادر مدل های ذکر شده، هنگامی­ که پرینتر خاموش است، درب جلو را باز کنید.
  2. همزمان که کلید “Go” را پایین نگه داشته ­اید، کلید “Power” دستگاه را فشار دهید و منتظر باشید همه چراغ ها روشن و چراغ “Ready” یا Status خاموش شود و بعدش کلید “Go” را ول کنید.
  3. در این مرحله وقتی تمام چراغ ها خاموش شدند، کلید “Go” را 2 بار فشار دهید و صبر کنید تا همه چراغ ­ها غیر از “Ready” یا Status  روشن شوند. سپس 5 بار کلید “Go” فشار دهید بعد از 10 ثانیه درب پرینتر را ببندید.

ریست پرینتر های لیزری رنگی برادر مدل های HL - MFC

درایور پرینتر برادر HL-L8350CDW
درایور پرینتر برادر MFC-L8850CDW

پرینتر های لیزری رنگی برادر برای چاپ از 4 کارتریج تونر رنگی (مشکی، قرمز، زرد، آبی) بهره می برند و تصویر مورد نظر را برای شما روی صفحات چاپ می کنند. هنگامی که تونر کارتریج دستگاه شما تمام میشود و آن را شارژ می کنید، دستگاه متوجه شارژ (شارژ کارتریج) شدن کارتریج ها نمی شود و باید دستگاه رو ریست کنید. برای ریست پرینتر مراحل زیر را طی کنید.

  1. هنگامی که پرینتر شما روشن است، درب جلوی دستگاه را باز کنید که پیغام “Cover is open” را روی  LCD  مشاهده خواهید کرد.
  2. برای رسیدن به “Reset Menu” دکمه “Clear/Back” را فشار دهید.
  3. در “Reset Menuبه تنظیمات کارتریج­ های خود بروید تا برای چهار رنگ (BK,C,Y,M) تنظیمات را دریافت کنید. اگر از کارتریج تونر اصلی استفاده می­کنید تنظیمات زیر را برای آن انجام دهید.  برایReset” شدن عدد 1  را فشار دهید. به یاد داشته باشید برای هر رنگ کارتریج این مرحله را باید جداگانه انجام دهید.

  4. در آخر و پس از ریست تمامی کارتریج ها برای خارج شدن از منو دکمه ­ی Clear/Back ” را فشار دهید. و در نهایت درب پرینتر را ببنید.

ریست پرینتر های لیزری برادر مدل های HL-2320D / HL-2365DW

دانلود درایور پرینتر brother HL-L2365DW

برای ریست کردن پرینتر های برادر این دو مدل ذکر شده در مرحله اول  ابتدا دستگاه را خاموش و درب جلوی را باز می­کنیم. سپس کلید “GO”  را نگه داشته، پرینتر را روشن می­کنیم برای پرینتر 2320 چراغ­ های “Toner، Drum ، Paper” روشن می شوند و برای پرینتر 2365 صفحه نمایش پاک می شود.

در مرحله بعد کلید “GO” را رها کرده و چراغ ها که خاموش شد، 9 بار “GO” را پشت سرهم فشار دهید. برای 2320 چراغ­ های “Toner، Drum ، Paper” که روشن شد و برای پرینتر 2365 هنگامی که گزینه “user mod” نمایش داده شد، 2 بار کلید “GO را می فشار دهید. با انجام مراحل بالا پرینتر شما ریست میشود.

ریست پرینتر های لیزری برادر مدل های MFC-9330 / 9190

درایور پرینتر برادر MFC-9330CDW

ابتدا پرینتر را روشن نمائید. در مرحله بعد از روی “Touch Panel”   یا پنل LCD دکمه “FAX” فشار دهید و جایگاه دکمه ­ی  * را روی”key pad” دستگاه پیدا کنید. بعدش دکمه­ Homeرا فشار دهید تا دستگاه به حالت Ready (آماده به کار) در بیاید. سپس درب بالای دستگاه را باز کنید.

حال دکمه­ ی * را به مدت 2 ثانیه نگه دارید تا لیست انتخابی ریست تونر روی “Touch panel” ظاهر شود. زمانی­ که تونرهای مورد­نظر ریست شدند، درب بالای دستگاه را می­بندیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن