آموزش پرینت گرفتن pdf و تنظیمات چاپ pdf در ویندوز 10

آموزش پرینت گرفتن pdf در ویندوز 10

در این مقاله می خواهیم با آموزش پرینت گرفتن فایل pdf در ویندوز 10 در خدمت شما عزیزان باشیم. در گذشته های نه چندان دور برای چاپ مقاله، نوشته های شخصی، عکس، برروشور یا … باید حتما به چاپ خانه ها یا مراکز انتشارات شهر خود می رفتیم ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی هر فردی در منزل تنها با داشتن دستگاه پرینتر می تواند از نوشته های خود در ورد، فایل های PDF و همچنین اکسل به صورت رنگی و سیاه سفید پرینت بگیرد.

پس یادگیری و آموزش نحوه ی پرینت مانند دیگر امکانات کامپیوتر تبدیل به یک نیاز ضروری شده است. برای مثال می توانیم مقاله ای را که مرتبط با تحقیق درباره انواع پرینتر است به راحتی از اینترنت پیدا کرده و به جای رو نویسی از آن در وقت و انرژی خود صرفه جویی کرده و با توجه به نیاز خود به صورت رنگی یا سیاه سفید از آن پرینت بگیریم.

نحوه پرینت فایل pdf

قبل از اینکه به سراغ اموزش پرینت فایل pdf برویم باید از نصب و درست بودن درایور پرینتر خود اطمینان حاصل کنید. ابتدا پرینتر خود را روشن کنید و اگر از طریق کابل usb نصب کردید ببینید پرینتر فعال است و همچنین اگر از wi-fi نصب کردید ببینید connect می شود یا نه. بعد از اینکه از موارد فوق مطمئن شدید نوبت آن است که فایل pdf مورد نظر خودتون رو پرینت بگیرید.

بهترین برنامه pdf خوان (باز کردن فایل pdf)

برای بازکردن و پرینت گرفتن یک فایل pdf شما نیاز به برنامه Adobe Reader دارید. این برنامه یکی از بهترین نرم افزار جهت اجرای فایل PDF است. با کلیک روی تصویر مجاور میتوانید این برنامه را دانلود کنید. بعد از نصب این برنامه شما برای چاپ pdf مورد نظر خود میتوانید تنظیمات بیشتری را در دسترس داشته باشید و مدیریت بهتری برای انجام چاپ دلخواه خود داشته باشید! پس برای چاپ فایل های pdf داشتن این برنامه ضروری است. پس از نصب این برنامه به سراغ آموزش چاپ pdf خواهیم رفت، با ما همراه باشید.

اموزش پرینت گرفتن فایل pdf با adobe reader
دانلود برنامه adobe reder برای ویندوز

مرحله اول چاپ کردن فایل pdf در نرم افزار Adobe Reader

بعد از نصب برنامه شما می بایست فایل مورد نظر خود را در این برنامه باز کنید. برای این کار میتوانید روی فایل کلیک راست کنید و سپس گزینه (open with) رو انتخاب کنید و برنامه adobe reader انتخاب کنید تا فایل در این برنامه باز شود. بعد از باز شدن فایل شما وارد محیط این برنامه میشوید که میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

مرحله اول پرینت گرفتن فایل pdf در نرم افزار adobe reader

بعد از مشاهده pdf ای که قصد چاپ کردن آن را را دارید میتوانید روی ایکون پرینتر که در نوار ابزار بالای برنامه وجود دارد وارد محیط چاپ pdf شوید یا میتوانید همچنین از کلید های ترکیبی (Ctrl + P) استفاده کنید. پس از انجام این مورد وارد پنجره پرینت می شوید و می توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید و سپس فایل را چاپ کنید. در ادامه به تنظیمات چاپ در این برنامه خواهیم پرداخت.

مرحله دوم چاپ کردن فایل pdf در نرم افزار Adobe Reader

بعد از وارد شدن به پنجره print با تصویر زیر مواجه می شوید. در این قسمت شما می توانید تنظیماتی در رابطه با چاپتان را قبل از پرینت گرفتن فایل pdf اعمال کنید. در ادامه به توضیح هر قسمت از تنظیمات چاپ در این قسمت می پردازیم.

مرحله اول چاپ کردن فایل pdf در نرم افزار Adobe Reader
  1. کادر اول مربوط به انتخاب پرینتر می باشد که از بخش printer باید پرینتر را انتخاب کنید. توجه فرمائید که حتما پرینتر شما روشن باشد و پرینتری که قصد دارید با آن چاپ بگیرید را انتخاب کنید.
  2.  در باکس دوم بخش copies است، تعداد دفعاتی است که شما می خواهید فایل را پرینت کنید. از این رو اگر مانند تصویر بالا یک فایل 16 صفحه ای دارید و می خواهید 3 سری پرینت کنید، باید در بخش copies عدد 3 را وارد کنید.
  3. بخش سوم مشخص میکند که شما چه صفحه یا صفحاتی از فایل pdf خود را نیاز دارید. اگر تصمیم به پرینت تمام صفحات دارید، باید گزینه All، اگر تصمیم به چاپ همین صفحه که در این تصویر صفحه 2 است دارید باید گزینه Current page و اگر تصمیم به پرینت صفحات مختلف و یا صفحه خاصی را دارید باید در این بخش pages را وارد کنید و سپس شماره صفحات را وارد کنید.
  4. بخش چهارم (orientation) هم برای تنظیم افقی یا عمودی بودن کاغذ می باشد که با تغییر تنظیمات، در تصویر سمت راست اعمال خواهد شد.
  5. در قسمت پنجم تنظیمات چاپ هم میتوانید با فعال کردن تیک گزینه ( print in grayscale (black and white) ) میتوانید فایل مورد نظر خود را به صورت سیاه و سفید چاپ بگیرد. البته این گزینه در صورتی کاربرد دارد که شما پرینتر رنگی داشته باشید و بخواهید سیاه و سفید چاپ کنید.

در آخر هم با انتخاب گزینه (print) می توانید فایل pdf خود را چاپ کنید. به شما تبریک میگم. با موفقیت توانستید یک فایل pdf را با لحاظ کردن تنظیمات مورد نظر خود به چاپ برسانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن