آموزش چاپ گرفتن در گوگل کروم

پرینت گرفتن از گوگل کروم

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید هنگام وبگردی در مروگر کروم یک صفحه یا بخش خاصی از آن را چاپ بگیرید. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در این مقاله از اداریز کالا نحوه چاپ صفحات مرورگر کروم و تنظیمات پرینت در گوگل کروم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اگر از کاربران همیشگی مرورگر گوگل کروم باشید، طبیعی است که گاهی اوقات قصد چاپ را از سمت آن داشته باشید. پرینت گرفتن در گوگل کروم کار نسبتا آسانی است که هر کسی از عهده آن بر میاید. کافی است با تنظیمات گوگل کروم آشنا باشید. در ادامه این مطلب به توضیح کلیه نکات چاپ گرفتن با استفاده از مرورگر کروم می پردازیم. با ما همراه باشید!

فهرست مطالب

روش پرینت گرفتن از صفحه وب (گوگل کروم)

اگر قصد پرینت گرفتن از صفحات وب را دارید ، شاید نیازی به همه بخش های آن سایت نداشته باشید.  گرفتن پرینت منظم از صفحات وب یک روش ساده می باشد. نحوه پرینت گرفتن از صفحات وب در مرورگر گوگل کروم به این صورت است که:

 • در مرحله اول، ابتدا مرورگر Google Chrome خود را باز کرده و وارد صفحه‌ای شوید که می‌خواهید آن را چاپ کنید.
 • از منوی setting گوگل کروم (سه نقطه روی هم)، واقع در سمت راست و بالای مرورگر، وارد بخش Customize and control شوید.
 • از منوی کشویی که مشاهده می‌کنید، گزینه Print را انتخاب کنید تا پنجره جدیدی باز شود. در این پنجره، روی کادر نزدیک به کلمه Destination کلیک کرده و پرینتر مورد نظر خود را از لیست پرینترها انتخاب کنید.
 • شما در این قسمت می‌توانید تنظیمات لازم یا گزینه‌های بیشتر برای چاپ مطالب مورد نظر خود را اعمال کنید و در آخر روی دکمه Print کلیک کنید.
روش پرینت گرفتن از صفحات وب کروم
شکل1- تصویری از نحوه چاپ گرفتن صفحات وب در گوگل کروم

تنظیمات پرینت در مرورگر Google Chrome

تنظیمات چاپ گوگل کروم راهی برای تغییر آسان قالب بندی اسناد و درست کردن تنظیمات چاپ، ارائه می‌دهد. افراد می‌توانند از قسمت Properties Page مرورگر خود، برای سفارشی کردن چاپ، در راستای رفع نیازهای خود بهره ببرند. شما می‌توانید قبل از چاپ صفحه یا صفحات مورد نظر خود، تنظیمات چاپ در گوگل کروم را تغییر دهید. برای این کار فقط کافی است تا با توجه به مراحل زیر پیش بروید:

 • ابتدا روی نماد چرخ دنده، در سمت راست و بالای نرم افزار گوگل کروم، کلیک کنید.
 • از منوی کشویی، گزینه Print را انتخاب کرده و از میان گزینه‌های موجود، پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس روی دکمه «Change» در قسمت Destination کلیک کنید تا پرینتر شما به عنوان پرینتر پیش فرض، برای چاپ اسناد و تصاویر از مرورگر کروم، تغییر کند.
 • در بخش Pages روی دکمه All کلیک کنید و تا همه صفحات یک سند، در خروجی چاپ شود. البته شما با انتخاب دکمه دیگر، می‌توانید صفحات خاصی را برای چاپ انتخاب کنید.
 • با استفاده از دکمه «+» در قسمت Copies برای افزودن نسخه‌های بیشتر (یا «-» برای کاهش تعداد نسخه‌های کپی)، تعداد نسخه‌های کپی خروجی را مشخص کنید.
 • بین حالت‌های عمودی یا افقی، یکی را انتخاب کنید. حالت Portrait به صورت عمودی و حالت Landscape محتوا را به صورت افقی چاپ می‌کند.
 • نوع حاشیه مورد نظر خود را از منوی کشویی موجود در قسمت Margins انتخاب کنید.
 • اگر می‌خواهید سرصفحه‌ها و پاورقی‌ها را در هنگام چاپ از صفحه وب پرینت کنید، روی کادر انتخاب Headers and Footers کلیک کنید.
 • وقتی همه تنظیمات پرینتر در گوگل کروم را انجام دادید و آماده چاپ محتوا هستید، روی دکمه Print در بالای صفحه کلیک کنید.
تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

با استفاده از تنظیمات کروم قادر خواهید بود قبل از چاپ صفحات مورد نظر خود، تنظیمات چاپ را تغییر دهید.

نحوه پرینت در گوگل کروم با گوشی هوشمند

کاربران می توانند از مرورگر کروم برای چاپ فایل‌ها در دستگاه‌های اندرویدی خود نیز استفاده کنند. لازم به ذکر است که هر پرینتری این قابلیت را ندارد و تنها پرینتر هایی که قابلیت چاپ بی سیم (Wi-Fi) را دارند می توانند صفحات مرورگر کروم را برای شما از موبایل پرینتر بگیرند. مراحل پرینت در گوگل کروم اندروید به شرح زیر است:

 • در گوشی هوشمند خود مرورگر Google Chrome را باز کنید.
 • صفحه، اسناد یا تصویری را که می‌خواهید پرینت بگیرید را باز کنید.
 • در سمت راست و بالا، روی گزینه More (بیشتر) و سپس Share (اشتراک گذاری) کلیک کنید.
 • در این مرحله گزینه Print را انتخاب کنید.
 • سپس از بالای صفحه پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • برای تغییر تنظیمات چاپ در گوگل کروم روی فلش روبه پایین ضربه بزنید و پس از اعمال تغییرات لازم روی گزینه Print کلیک کنید. نحوه چاپ گرفتن صفحات وب با گوشی های اندروید را میتوانید در تصویر پایین مشاهده کنید.
مراحل گرفتن پرینت در گوگل کروم اندروید
شکل3- مراحل پرینت در گوگل کروم با گوشی های اندروید

مشکل متداول پرینت در Google Chrome

مرورگر گوگل کروم طیف گسترده‌ای از امکانات را ارائه می‌دهد، اما بعضی مواقع نیز اشکالات خاصی ممکن است در هنگام کار با آن بروز دهد. به همن خاطر، بسیاری از کاربران خبر داده‌اند که نمی توانند از مرورگر گوگل، اسناد مورد نیاز خود را پرینت بگیرند. برای رفع این مشکل شما می‌توانید به راحتی، حافظه (Cash) مرورگر خود را پاک کرده و پرینتر هایی که شما با آن چاپ نمی گیرد را حذف کنید.

بعضی از روش‌های حل عیب عدم چاپ محتوا از مرورگر گوگل کروم عبارتند از:

 1. حذف کردن پرینتر هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید و یا دیگر آن پرینتر را ندارید.
 2. حذف کردن و نصب مجدد مرورگر گوکل کروم در رایانه خود
 3. چاپ اسناد یا تصاویر از مرورگر دیگری به غیر از کروم مانند (فایر فاکس، یاهو، Microsoft Edge و …)

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که به شما عزیزان نحوه چاپ صفحات و همچنین تصاویر مورد نظر شما در مرورگر گوگل را نمایش دهیم و همچنین تنظیمات چاپ در این برنامه را برای شما بازگو کردیم تا بتوانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر تمامی این مراحل را انجام دادید و باز هم مشکلی در پرینتر شما وجود داشت و چاپ نمی گرفت یا خرابی در چاپ داشت، می توانید تعمیر پرینتر خود را به متخصصان اداریز کالا بسپارید.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش چاپ گرفتن در گوگل کروم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن