آموزش نحوه ارسال فکس

چگونه یک فکس ارسال کنیم

این روزه ها فکس یکی از سریعترین روش هایی است که می توان یک مقاله یا یک اسناد یا تصویر را برای یک شخص در یک کشور دیگر ارسال کنیم که نسبت به دیگر روش ها هزینه کمتری دارد. این دستگاه تصویر مدارک فرستاده شده توسط دستگاه های فکسِ دیگر را هم چاپ می کند. ماشینی که تصویر را می فرستد الگوی نقاط روشن و تاریکِ مدرک را به سیگنالِ الکتریکی تبدیل می کند. این سیگنال از طریق شبکه تلفن به دستگاه گیرنده می رسد که سیگنال را به صورت اولیه اش بر می گرداند. این مقاله دارای 2 بخش است که ابتدا آموزش ارسال فکس از طریق دستگاه فکس و همچنین دریافت فکس می باشد.

از دستگاه فکس برای اسکن یک صفحه و سپس فرستادن آن از طریق خطوط تلفن و چاپ آن در طرف دیگر استفاده می شود. از آنجا که ممکن است بعضی مواقع نیاز به ارسال فکس داشته باشیم، در ادامه به شرح چگونگی کار با آن می پردازیم.

چگونه یک فکس ارسال کنیم

اگرچه امروزه از دستگاه فکس بسیار کمتر استفاده میشود، اما هنوز هم وسیله مهمی برای انتقال اسناد مهم، فرم ها و یادداشت ها و حتی دست نوشته ها به خصوص در دفاتر اداری به کار میاید. هر چند امروز به دلیل پیشرفت علم، استفاده از دستگاه فکس بسیار کمتر شده برای مثال شما میتوانید حتما با موبایل یا دستگاه کامپیوتر خود و بدون داشتن دستگاه فکس، فکس کنید. در ادامه این مطلب با مراحل روش های ارسال فکس همراه باشید.

مراحل ارسال فکس با دستگاه

مراحل ارسال فکس با دستگاه

قدم اول: دستگاه فکس را در یک مکان صاف و نزدیک به پریز برق و یک جک هدفون قرار دهید. و توجه داشته باشید که مکان خروجی کاغذ از رو به رو باشد. فاصله دستگاه فکس از کناره ها و خصوصا پشت دستگاه با دیوار را هم مورد توجه قرار دهید و سپس کابل برق دستگاه را متصل کنید.

قدم دوم: از نیاز های ابتدایی یک دستگاه فکس جهت ارسال Fax اتصال آن به خط تلفن است. یک سوکت معمولی تلفن (سیم هایی که برای مودم ها بکار میرود) تهیه کرده و یک طرف آن را به جک تلفن که در ناحیه پشت دستگاه است متصل کنید و طرف دیگر آن را به نزدیکترین ورودی جک تلفن که معمولا بر روی دیوار نصب است اتصال دهید.

قدم سوم: برای ارسال فکس نامه و… دستگاه فکس را روشن کنید و مطمن شوید که سیم تلفن نیز به درستی به آن متصل شده. همچنین اتصال تلفن را مجدد بررسی کنید تا از بابت همه چی مطمئن شوید.

قدم چهارم: سند خود را انتخاب کنید. اطلاعات درون آن را کامل کرده و حتما اگر اسناد متعدد است، آنان را شماره گذاری کنید و صفحات سند را به ترتیب مورد نظر برای دریافت آنها قرار دهید. ترتیب صفحات و شماره گذاری آنها انتقال کارآمد و قطعی اطلاعات را تضمین می کند.

قدم پنجم: در این مرحله باید اسناد را جهت ارسال به مقصد، در اسکنر قرار دهید. بیشتر دستگاه های فکس نیاز دارند که سند را به صورت رو به بالا یا رو به پایین در قسمت اسکنر دستگاه فکس قرار دهید. برای این مورد هیچ روش استانداردی وجود ندارد و باید این موضوع را از طریق برچسبی که معمولا در جلوی دستگاه قراردارد فهمید.

قدم ششم: حالا باید برای ارسال آن سند، شماره فکس مقصد (برای ارسال فکس به شماره داخلی ، شماره داخلی را شماره گیری کنید) را شماره گیری کنید و پس از آن بر روی دکمه شروع یا استارت یا فرستادن ضربه بزنید. بعد از اینکار دیگر سند یا نامه شما به مقصد ارسال میشود.

نحوه دریافت فکس با دستگاه

حال فرض کنید که شما می خواهید یک فکس را دریافت کنید. برای این کار باید شماره نمابر خود را در اختیار ارسال کننده قرار دهید. دستگاه شما هم باید روشن بوده و به خط تلفن متصل باشد. علاوه بر این، باید کاغذ و جوهر دستگاه را چک کرده و از موجود و کافی بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. دستگاه باید در حالت اتوماتیک یا fax قرار داشته باشد تا هر زمان که اطلاعات ارسال شد، آن‌ها را بر روی برگه موجود در دستگاه چاپ کند.

در زمان دریافت فکس، صدای زنگ تلفن را دستگاه خواهید شنید. در این هنگام نباید گوشی را بردارید و تنها کافی است اجازه دهید تا اطلاعات به ترتیب دریافت شده و روی برگه‌ها چاپ شوند. البته زمانی که دستگاه شما فکسی را ارسال می‌کند، چراغ چشمک‌زن آن روشن می‌شود و این کار تا زمان دریافت کامل اطلاعات، ادامه خواهد داشت. به طور کلی تلفن شما، به سه صورت در حالت دریافت فکس قرار می گیرد:

  • زمانی که تلفن زنگ می خورد و شما به آن پاسخی نمی دهید، بعد از هفت بار زنگ خوردن، به طور اتوماتیک روی حالت فکس قرار می گیرد. پس اگر تماس گیرنده، قصد ارسال فکس را داشته باشد، دستگاه آن را دریافت می کند.
  •  اگر تلفن را بردارید، برای دریافت فکس می توانید دکمه Transfer را فشار دهید و به این طریق دستگاه را در حالت شروع دریافت فکس قرار دهید.
  •  تلفن خاموش است و شما صدای زنگ را نمی شنوید. در این هنگام دستگاه فکس به طور اتوماتیک بر روی حالت دریافت قرار خواهد گرفت.

اداریز کالا ؛ مرکز تخصصی تعمیرات فکس

فکس یکی از دستگاه‌های حساس می‌باشد و در صورتی که با خرابی و اختلال مواجه شود، فعالیت‌های مجموعه با مشکل مواجه می‌شوند. دستگاه‌های فکس پاناسونیک به واسطه کیفیت و ماندگاری مناسب، معمولا با خرابی‌های ناگهانی مواجه نمی‌شوند، با اینحال ممکن است این دستگاه‌ها به هر دلیلی، نیازمند تعمیرات باشند. در این شرایط بهترین راه، تماس با مرکز تعمیرات فکس می‌باشد.

خدمات دستگاه فکس

تکنسین‌های متخصص و باتجربه اداریز کالا، در کمترین زمان ممکن کلیه امور مربوط به تعمیرات فکس پاناسونیک و دیگر برند ها را انجام می‌دهند. در صورتی که شما نیازمند دریافت خدمات تعمیر در محل نیز باشید، کارشناسان ما، بلافاصله و در اولین فرصت بعد از ثبت درخواست، راهی محل شده و ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه فکس را برطرف می‌کنند. در ضمن تمامی خدمات و قطعات در شرکت ما ضمانت می شوند، پس به تکنسین های اداریز کالا اعتماد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن