یونیت لیزر پرینتر چیست و چه کاربردی دارد؟

لیزر اسکنر پرینتر لیزری - تعمیر لیزری پرینتر لیزری

پس از اختراع پرینتر های لیزری تحول عظیمی در صنعت چاپ و پرینتر به وجود آمد که در آن ها برای تثبیت تونر در پرینتر های لیزری بر روی کاغذ به جای نور از لیزر استفاده می شود که به آن یونیت لیزر یا لیزر اسکنر می گویند. این چاپگر ها با تکنولوژی جدید و پیشرفته ، اسناد را با کیفیت بسیار بالایی به چاپ می رسانند و از سرعت بالایی برخوردار هستند. هم چنین با گسترش روز افزون استفاده از این پرینتر های لیزری در ادارات و شرکت ها لازم است شناخت کافی را در مورد این دستگاه ها کسب کرد. از این رو لازم می دانیم در این مطلب در شرکت تعمیرات پرینتر اداریز کالا  مطالبی را در رابطه با یونیت لیزر با شما در میان بگذاریم.

تعمیر یونیت لیزر پرینتر

چرا کیفیت چاپ در پرینتر های لیزری پایین است؟ چرا تصاویر پرینت شده از پرینتر لیزری تار هستند؟ دلیل ناخوانا بودن متن های پرینت شده از پرینتر های لیزری چیست؟ احتمال دارد دلیل بروز تمامی این مشکلات در خرابی یونیت لیزر پرینتر های لیزری اچ پی، کانن و … باشد؛ البته یونیت لیزر تنها یک قطعه نیست بلکه از چندین بخش مختلف ایجاد شده است که معیوب شدن هر کدام از آن ها در افت کیفیت چاپ در پرینتر های لیزری نقش دارد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با علائمی که نشان می دهند زمان تعمیر یونیت لیزر پرینتر شما رسیده است، آشنا شوید.

یونیت لیزر از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

تعمیر یونیت لیزر پرینتر لیزری

به قطعه ای از پرینتر های لیزری که از قسمت های متعددی شامل برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه های کوچک عدسی تشکیل شده است، یونیت لیزر گفته می شود. با این وجود یونیت لیزر تنها یک قطعه نیست بلکه مجموعه ای از چندین و چند قسمت بسیار مهم است که خرابی هر کدام از آن ها در کاهش کیفیت و نور چاپ در پرینتر به شدت تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین می توان گفت یکی از نشانه های افت کیفیت چاپ در پرینتر، به مشکل خوردن هر یک از اجزا یونیت لیزر در این دستگاه است؛ چراکه هر کدام از اجزای تشکیل دهنده این بخش با هم همکاری می کنند تا نور لازم برای چاپ در پرینتر را فراهم کنند؛ از این رو درست کار کردن اجزا یونیت لیزر پرینتر باعث می شود برگه چاپ شده کیفیت و رزولوشن مناسبی داشته باشد و همچنین خوانایی مناسبی هم داشته باشد.

پس اگر کاغذی که از پرینتر خارج می شود کیفیت و رزولوشن پایینی داشته باشد و همچنین از میزان خوانایی کمی هم برخوردار باشد، می توان احتمال خرابی یکی از قطعات یونیت لیزر پرینتر را در نظر گرفت؛ البته خرابی یونیت لیزر علائم دیگری هم دارد که نشان می دهد زمان تعمیر یونیت لیزر پرینتر فرا رسیده است در ادامه این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

تعمیر لیزر اسکنر پرینتر

علائم خرابی یونیت لیزر پرینتر

خرابی هر کدام از قسمت های یونیت لیزر (لیزر اسکنر) بر کیفیت و نور چاپ به شدت تاثیر گذاشته و سبب می شود برگه های خارج شده از پرینتر کیفیت لازم را نداشته باشند. هر کدام از اجزای تشکیل دهنده این بخش با هم همکاری می کنند تا نور لازم برای چاپ را در پرینتر فراهم کنند. همکاری این قسمت ها باعث می شود برگه چاپ شده کیفیت و رزولوشن مناسبی داشته باشد و هم چنین خوانایی مناسبی داشته باشد. عموما پیدایش نیاز به تعمیر یونیت لیزر دارای نشانه هاییست که عبارتند از :

کثیف شدن لنزهای یونیت لیزر

شاید بارها شنیده باشید که تعمیرکاران و تکنسین های پرینتر همیشه سفارش می کنند به سرویس این دستگاه در بازه های زمانی منظم اهمیت بدهید. دلیل این توصیه همیشگی این است که وارد شدن گرد و غبار به مرور زمان به پرینتر موجب می شود که لنزهای یونیت لیزر آلوده شوند و درنتیجه کیفیت چاپ در پرینتر کاهش پیدا کند. با این وجود بهتر است سرویس پرینتر خود را طی بازه های زمانی منظم جدی بگیرید.

تار بودن اسناد یا تصاویر چاپ شده

از بارزترین نشانه های خرابی یکی از بخش ها یا اجزا یونیت لیزر پرینتر، عدم فوکوس تصویر است. منظور از عدم فوکوس تصویر، تار بودن تصاویر یا متن هایی است که توسط پرینتر چاپ می شوند؛ به گونه ای که گاهی اوقات تصاویر چاپ شده تار هستند و متن هایی هم که توسط پرینتر چاپ شده اند، خوانایی لازم را ندارند. اگر چنین مشکلی برای پرینتر شما هم به وجود آمده است، بهتر است با متخصصان شرکت ما تماس بگیرید.

تعمیر لیزر اسکنر پرینتر اچ پی

یونیت لیزر یکی از اصلی ترین قطعات پرینتر لیزری است که بروز مشکل در آن، تأثیری محسوس بر عملکرد سایر قطعات و به تبع آن نتیجه نهایی چاپ تصاویر خواهد داشت. همانگونه که در بالا  لیزر اسکنر یکی از قطعات محوری در ساختار دستگاه پرینتر HP است که خود، متشکل از قطعات برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه کوچک عدسی است. خرابی لیزر پرینتر، نشانه هایی دارد که توجه به این نشانه ها می توانند در عیب یابی سریع اشکال پیش آمده و تشخیص منشاء آن، کاربر یا تعمیرکار پرینتر را یاری کند.

اختلالات شناسایی شده در یونیت لیزر، به دلیل تأثیر مستقیم بر کیفیت چاپ، می بایست بلافاصله تعمیر و رفع گردد. در بخش های آتی، نشانه های بروز خرابی در این قطعه، توسط کارشناسان اداریز کالا با شما در میان گذاشته می شود. کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر اچ پی، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر لیزر پرینتر اچ پی هستند.

تعویض یونیت لیزر پرینتر

همان طور که گفته شد یونیت لیزر از قطعات مختلفی تشکیل شده که خرابی هر یک در نهایت موجب ایراد در عملکرد این قطعه می شود. گاهی اوقات ممکن است ایراد در سوکت یونیت لیزر یا دیگر قطعات باشد. 

در شرکت اداریز کالا اولویت تکنسین های ما بر تعمیر و ترمیم قطعات است. اما ممکن است مواردی پیش بیاید که آسیب وارد شده به قطعات، به خصوص سوکت یونیت لیزر، به حدی باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته و تنها راه برای سرویس یونیت لیزر دستگاه های لیزری تعویض این قطعه یا سایر قطعات آن است. در مرکز تعمیرات پرینتر اداریز کالا  ما این اطمینان را به کاربران می دهیم که در صورتی که نیاز به تعویض یونیت لیزر کپی کانن یا اجزای آن باشد، فقط از قطعات اورجینال و با کیفیت بالا استفاده نماییم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن