فیوزینگ پرینتر چیست و فیلم فیوزینگ چه کاربردی دارد؟

فیوزینگ پرینتر چیست

پرینتر لیزری یکی از انواع مختلف پرینتر ها است که از اجزا و قطعات مختلف به وجود آمده است. یکی از اساسی ترین قطعات پرینتر لیزری، فیوزینگ است که نقش مهم و ویژه ای در فرآیند چاپ ایفا می‌‌کند. از این‌رو، شناخت فیلم فیوزینگ پرینتر و نقش آن در فرآیند چاپ اهمیت زیادی دارد و به این وسیله میتوان، به نگهداری و تعمیر فیوزینگ پرینتر لیزری پرداخت و از ایجاد مشکل در آن پیش‌گیری کرد.

فیلم فیوزینگ پرینتر چیست

فیوزینگ قطعه ای در پرینتر های لیزری است که معمولا در پشت دستگاه قرار دارد و یکی از قطعاتی است که نقش مهمی را در فرآیند چاپ دارد. فیوزینگ یا فیلم فیوزینگ همان جایی است که در آن تونر ذوب و فشرده می ‎شود و سپس به کمک گرما بر روی کاغذ خشک می شود و تصویر شما را می سازد. علت اینکه برگه کاغذ بعد از بیرون آمدن از دستگاه گرم است در واقع رد شدن آن از زیر فیوزینگ است.

فیوزینگ پرینتر چگونه کار میکند؟

طرز کار فیوزینگ پرینتر

در فرایند چاپ لیزری پس از اینکه کارتریج با استفاده از درام، اندازه دقیق تونر مورد نیاز برای هر تصویر را بر روی کاغذ پخش می کند و بعد از آن توسط فیوزینگ حرارت دیده و پخته شده و بر روی کاغذ حک می شود و در آخر کاغذ با استفاده غلطکی خروجی از دستگاه به بیرون منتقل می شود. اما دلیل اینکه کاغذ بر اثر گرمای فیوزینگ آتش نمیگیرد در واقع سرعت بالای چاپ لیزری است که  بر اثر آن، فرصتی برای ایجاد جرقه  و یا سوختن کاغذ بوجود نمی آید.  

قطعات فیوزینگ پرینتر

فیوزینگ به صورت یک واحد متحرک و قابل جایگزینی بوده و شامل قطعاتی است که باید هر چند وقت یکبار تعویض و سرویس شوند. اگر به تصویر مقابل  نگاه کنید، می توانید قطعات مختلف فیوزینگ را مشاهده کنید.

فشردن تونر به کمک گرما و همراه با قطعات مکانیکی انجام می ‎گیرد. به طور کلی فیوزینگ از دو بخش تشکیل شده است که رولرهای گرمایی و لامپ تخلیه نام دارند که در ادامه به معرفی بیشتر این قطعات می پردازیم:

printer fuser unit part

لامپ تخلیه یک سرچشمه نور ماوراء بنفش است که به شکل یک لوله استوانه ای شکل حاوی بخار جیوه است. این لامپ در داخل غلتک ها وجود دارد و مراحل حرارت دهی را سریعتر و راحت تر می ‎نماید. این لامپ را به عنوان لامپ کوارتز نیز می نامند.

رولر های گرمایی دو عدد غلتک هستند که داخل فیوزینگ قرار دارند. یکی از این غلتک ها از لوله توخالی ساخته شده و دارای خصوصیات گرمایشی است. این غلتک با استفاده از فیلم فیوزینگ و گریس فیلم فیوزینگ (خمیر یا روغن پارافین) پوشیده می شود. غلتک بعدی دارای پوششی لاستیکی (اسفنجی) است و مسئول فشرده سازی و چسباندن بهتر تونر بر روی صفحه کاغذ است. هر دوی این غلتک ها دارای پوششی تفلون مانند هستند که از چسبیدن تونر و کاغذ هنگام عبور جلوگیری می کنند.

4 دلیل خراب شدن فیوزینگ پرینتر

  • از اصلی ترین علت های خراب شدن فیوزینگ پرینتر می‌توان به نوسانات و بالا و پایین شدن جریان برق اشاره نمود.
    هنگامی که جریان برق به طور مداوم باعث نوسانات شدید شود، اولین قطعه‌ای که ممکن است دچار تغییرات شود، فیوزینگ پرینتر است.
  • نشت مایعات به درون پرینتر های لیزری نیز می‌تواند منجر به بروز اختلالاتی در این قطعه شود.
  • از دیگر دلایل خرابی فیوزینگ پرینتر می تواند گرد و غبار باشد که به داخل دستگاه نفوذ کرده باشد. همیشه سعی کنید دستگاه را در جایی دور از گرد و غبار قرار دهید. نظافت و بهداشت دستگاه را برای بالا بردن طول عمر یونیت فیوزینگ پرینتر لیزری رعایت کنید.
  • اگر از پرینتر لیزری بسیار بیشتر از حد تعیین شده آن توسط شرکت سازنده کار کشیده شود ، باعث می شود یونیت فیوزینگ به طور مکرر گرم شده و دچار نقص و ایراد شود.

تعمیر فیوزینگ پرینتر

در بعضی از پرینتر ها از جمله پرینتر های HP، دستگاه اعلام می کند که زمان تعویض و سرویس یونیت فیوزینگ پرینتر hp فرا رسیده است. در غیر این صورت کاربران پرینتر های لیزری می توانند با مشاهده خطوط اضافی روی سند چاپی متوجه اختلال یونیت فیوزینگ پرینتر شوند.

به یا داشته باشید که استفاده از فیوزینگ های ناسازگار می تواند مشکلات جدی برای دیگر قطعات به وجود بیاورد و کیفیت چاپ صفحات را به شدت کاهش دهد! به شما پیشنهاد می دهیم برای تهیه یونیت فیوزینگ اورجینال و اصلی پرینتر های اچ پی و سامسونگ با اداریز کالا تماس بگیرید. ما در اسرع وقت با تهیه فیوزینگ سازگار با پرینتر شما، در محلتان حاضر خواهیم شد تا مراحل نصب و تست کیفیت چاپ را را نیز در حضور خودتان انجام دهیم! اداریز کالا مرجع تخصصی تعمیرات پرینتر hp می باشد.

تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی

تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی

یکی از مشکلات رایج پرینتر hp می تواند خرابی یونیت فیوزینگ دستگاه باشد. از آنجایی که فیوزینگ قطعه حساسی در پرینتر است بهتر است که مراقبت های لازم را برای سلامت کامل این قطعه انجام دهید و مانع از خرابی آن شوید. یکی دیگر از سرویس های تخصصی مرتبط با پرینتر که با حضور در شرکت اداریز کالا قابل دریافت است، سرویس تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی است. از آنجا که بروز خرابی در فیوزینگ پرینتر، تأثیر قابل توجهی بر کیفیت چاپ دارد، توصیه می شود خرابی های پیش آمده در این بخش از دستگاه، بلافاصله تعمیر و برطرف گردند. در صورتی که تعمیر فیوزینگ پرینتر HP با تأخیر مواجه شود، خرابی سایر قطعات و استهلاک زود هنگام دستگاه، دور از انتظار نخواهد بود.

برخی از خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی که در این مرکز ارائه می شوند عبارتند از:

تعمیر و تعویض فیلم فیوزینگ

تعمیر و تعویض لامپ فیوزینگ

تعویض و تعمیر بوش هاترولر

تعویض و تعمیر پاک کننده پرس

تعمیر و تعویض ابری هاترولر

تعویض و تعمیر ناخنک هاترولر و پرس

تعمیر و تعویض بلبرینگ هاترولر و پرس

تعویض و تعمیر ترمیستور فیوزینگ

تعمیر و سرویس فیوزینگ پرینتر سامسونگ تنها با یک تماس!

در فرایند تعمیر یک قطعه ابتدا تعمیر پذیر بودن دستگاه یا قطعه مورد بررسی تعمیرکار قرار میگیرد و اگر امکان تعمیر وجود نداشت تکنسین ملزم به تعویض قطعه خواهد بود. طبق تجربه به دست آمده توسط تکنسین های اداریز کالا، در تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ معمولا امکان تعمیر وجود ندارد، مگر اینکه اختلالی که رخ داده است بسیار ساده و سطحی باشد؛ اما اگر این چنین نبود، تعویض فیوزینگ پرینتر سامسونگ ضروری میشود.

اگر برای تعویض یا تعمیر فیوزینگ پرینتر سامسونگ به دنبال مرکز معتبری می‌گردید تنها کافیست که با شرکت خدماتی اداریز کالا تماس بگیرید. متخصصان این مرکز پس از تماس شما به آدرس مورد نظر اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر پرینتر سامسونگ را برای شما انجام می‌دهند. اینگونه نه تنها می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید بلکه بدون پرداخت هیچ هزینه اضافه‌ای برای جابجایی دستگاه پرینتر به مرکز تعمیرات به راحتی می‌توانید از خدمات تعمیر پرینتر سامسونگ بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن